Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

ul.Brzeska 1, 87-710 Służewo    (054) 282-00-14     dyrektor@biblioteka-sluzewo.pl

slider nowy 2
slider nowy

Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

2022-08-09 09:38

W programie Spotkań, zgodnie z ich dobrą tradycją, nie zabraknie wartościowej poezji i muzyki, znajdzie się miejsce dla happeningu i sposobność do promocji książek poetyckich, usłyszymy ciekawe interpretacje twórczości Stachury. Wystąpią między innymi: Mariusz Wdowin (nowe interpretacje  piosenek Stachury, kompozytor i bard)  reprezentujący piosenkę autorską: i literacką: Bartek Kulik z zespołem „Późne Lato”, uprawiający performanse słowno-muzyczne: zespół „Die Perspektive” oraz zespół POLA, promujący swoją nową płytę. W wieczorach autorskich zaprezentują się m.in. Dominika Lewicka-Klucznik, Barbara Piórkowska, Katarzyna Dąbecka, Krystyna Mazur, Beata Patrycja Klary-Stachowiak i Marek Stachowiak. Aneta Kamińska (tłumaczka literatury ukraińskiej, poetka, wykładowczyni, autorka antologii) zaprezentuje w Wagonie Europejskim twórczość poetów ukraińskich. Spotkanie z poetami hiszpańskimi poprowadzi Katarina Lavmel, redaktorka antologii poezji polsko-hiszpańskiej „Logos” (Konin, 2021). Będzie nocny slam i wolna trybuna poetów przed domem rodzinnym Edwarda Stachury, a także happening „Poetycki rozkład jazdy” na Stacji ZAGUBIN. W monodramie  zaprezentuje się Magdalena Walusiak. Zuzanna Moczek uruchomi Salon(kę) Piosenki Autorskiej, do której zaprosiła Dorotę Sowę Kuzielę. Ze specjalnym koncertem, ściśle związanym z Salonką zaprezentuje się Czesław Mozil solo. Planujemy także promocję naszego kolejnego wydawnictwa w serii Stacja ZAGUBIN, antologii poetyckiej „Wybrane z rozkładu jazdy” podsumowującej dotychczasowe happeningi na peronie Stacji ZAGUBIN. Przygotujemy wystawę fotograficzną i ognisko dla wytrwałych.

Program wydarzenia w załączniku.

Organizatorami Spotkań są: Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie, Gmina Aleksandrów Kujawski oraz Daria Danuta Lisiecka. Partnerem projektu jest Fundacja PZU. Wsparcia udzielił nam także ZAiKS. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Francuski w Polsce oraz miesięcznik literacki MENAŻERIA oraz strona poświęcona Stachurze stachuriada.pl

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W SŁUŻEWIE

poniedziałek 9:00 - 16:00