Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie

  ul.Brzeska 1, 87-710 Służewo    (054) 282-00-14     dyrektor@biblioteka-sluzewo.pl

1
33
slider nowy 2
slider nowy

Spotkanie z afrykańską przyrodą – podróżnik Robert Gondek

2021-09-24 12:06

Pan  Robert z ogromną pasją opowiedział  o miejscach, które odwiedził. Uczniowie zobaczyli profesjonalnie przygotowany multimedialny pokaz i wysłuchali fascynujących opowieści o afrykańskich zwierzętach. Oprócz tego zobaczyli jak na co dzień żyją i uczą się afrykańskie dzieci, w jaki sposób spędzają wolny czas oraz w jaki sposób można podróżować po Afryce i jakie tamtejsze przysmaki warto skosztować. Nie zabrakło również opowieści o przeżytych przygodach. Uczniowie mieli okazję pouczyć się języka suahili. Poznali podstawowe zwroty powitalne oraz liczby. Podróżnik zachęcił uczestników do podróżowania, aktywnego spędzania czasu i poznawania otaczającej nas przyrody.  

W zbiorach Biblioteki  znajduje się album pt. "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" Roberta Gondka, wraz z dedykacją dla Czytelników.

Dziękuję Pani dyrektor Edycie Zielonka za możliwość zorganizowania spotkania i Pani Ewie Stachowiak za pomoc w organizacji. 

 

Kilka słów o naszym Gościu:

Robert Gondek to autor ponad 500 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Strony internetowe autora:

https://szczytyafryki.pl

https://facebook.com/SzczytyAfryki

https://instagram.com/SzczytyAfryki

 

wróć

Kalendarz wydarzeń

Deklaracja dostępności


GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W SŁUŻEWIE I FILII BIBLIOTECZNYCH

Biblioteka w Służewie:
poniedziałek 9:30 - 17:00
wtorek 8:30 - 12:40
środa 8:30 - 16:30
czwartek 8:30 - 12:40
piątek 8:30 - 15:30
sobota nieczynne
 
Filia w Ośnie:
Czwartek 13:00 - 16:30
 
Filia w Otłoczynie:
Wtorek 13:00 -16:30
 
 
KONTAKT
ul.Brzeska 1
87-710 Służewo

tel. (054) 282-00-14
e-mail: dyrektor@biblioteka-sluzewo.pl

esp: /SluzewoGBP

Administrator danych osobowych:

Gminna Biblioteka Publiczna
w Służewie

Inspektor Ochrony Danych:

Łukasz Przeździęk
e-mail : l.przezdziek@gmail.com